Aktuality a dopisy čtenářů
Klubovní zprávy
Závěrečná stránka
HTML verze pro tisk

Výsledky pátečního 31. kola extraligy ledního hokeje: Vsetín - Zlín 1:0, Třinec - Kladno 2:2, Jihlava - Plzeň 1:4, Karlovy Vary - Litvínov 5:3, Znojmo - Liberec 1:2 v prodloužení a Vítkovice - Sparta Praha 4:3. Zápas Pardubice - Slavia Praha byl odložen na úterý 11. ledna 2005. V tabulce vede Sparta před Zlínem a Slavii. Poslední je Jihlava.

Rádio Praha 11.12.2004

Hokejové Budějovice si celkem snadno poradily s Ostravou

Hokejisté Českých Budějovic potvrdili roli favorita a s pěti posilami z NHL porazili v sobotním zápase 30. kola 6:2 hosty z Ostravy.

ČTK 13.12.2004

Basketbalistky Brna vyhrály v Evropské lize v Záporoží 88:61

Brněnské basketbalistky zvítězily ve svém šestém utkání v Evropské lize v ukrajinském Záporoží nad domácí Kozačkou 88:61. České mistryně si tak udržely vedení ve skupině A.

Rádio Praha 15.12.2004

Č eští fotbalisté zakončí rok na čtvrtém místě světového žebříčku FIFA. Ve srovnání s listopadem předstihli Španěly a oproti prosinci 2003 si polepšili o dvě místa. V čele se nic nemění, dál vede Brazílie před Francií a Argentinou. Mistři Evropy z Řecka jsou až na osmnáctém místě.

Rádio Praha 20.12.2004

Futbalistom roka na Slovensku je Marek Mintál

Marek Mintál z nemeckého bundesligového tímu 1. FC Norimberg sa stal víťazom 12. ročníka ankety Pravdy a Slovenského futbalového zväzu o najlepšieho hráča roka. Je desiatym laureátom tejto prestížnej ankety, ktorému hlavnú trofej odovzdal slovenský futbalista storočia Ján Popluhár. V troch ročníkoch totiž triumfoval jeden hráč - Dušan Tittel.

Pravda 21.12.2004

Mladí slovenskí hokejisti zdolali Fínov

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov vyhrala vo svojom druhom vystúpení v B-skupine na svetovom šampionáte v USA v Thief River Falls nad Fínskom 2:0. Keďže zverenci trénera Dušana Gregora v prvom zápase s favorizovanou Kanadou prehrali 3:7, víťazstvo proti Fínom je veľmi dôležitým krokom k postupu do štvrťfinále, kam sa kvalifikujú po tri tímy z oboch päťčlenných skupín. Našich dnes v noci čaká outsider skupiny Nemecko, zajtra v noci Švédi, ktorí takisto nestačili na Kanadu, prehrali s ňou 1:8.

SME 30.12.2004

Vo Švajčiarsku historický úspech slovenskej 18-tky

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov dosiahli na Turnaji piatich krajín vo švajčiarskom Huttwile významné víťazstvo. Vôbec prvýkrát v histórii triumfovala slovenská osemnástka na takomto významnom medzinárodnom turnaji, keď vyhrala tri zo štyroch zápasov (5:0 nad Fínskom, 1:0 nad Nemeckom a 3:2 nad Švajčiarskom) a prehrala jedine s Českom (1:2), ktoré v konečnej tabuľke skončilo druhé.

TASR 3.1.2005

Benešová a Chládková první zápas v nové sezoně vyhrály

Vítězně vstoupila česká ženská tenisová jednička Iveta Benešová do nové sezony. V prvním kole turnaje v australském Gold Coast jednadvacetiletá rodačka z Mostu porazila ve dvou setech domácí naději Tiffany Welfordovou, která startovala v hlavní soutěži na divokou kartu. Uspěla i Denisa Chládková, která ve třech setech zvítězila nad Francouzkou Severine Beltrameovou. O postup do čtvrtfinále se Benešová utká s vítězkou zápasu mezi čtvrtou nasazenou Karolinou Špremovou z Chorvatska a Samanthou Stosurovou z Austrálie. Chládkovou, která loni v Gold Coast vypadla hned v prvním kole, čeká turnajová pětka Silvia Farinaová-Eliaová z Itálie.

Rádio Praha 2.1.2005

Tenistka Šafářová uspěla při své premiéře na turnaji WTA

Česká tenistka Lucie Šafářová si v Aucklandu připsala první vítězství na turnaji WTA. Sedmnáctiletá hráčka, jež minulý rok pronikla do první dvoustovky světového žebříčku, deklasovala při svém startu na profesionálním okruhu Juku Jošidaovou a japonské soupeřce povolila uhrát jediný game. Šafářová zvítězila 6:0, 6:1 a o postup do čtvrtfinále se utká s nejvýše nasazenou Amy Frazierovou ze Spojených států. Tenistky si na Novém Zélandu rozdělí prémie z celkové dotace 140.000 dolarů.

Rádio Praha 4.1.2005

R oman Šebrle je třetím nejlepším atletem Evropy. V anketě Evropské atletické federace předstihli olympijského vítěze pouze švédský trojskokan Christian Olsson, který obhájil titul, a jeho krajan výškař Stefan Holm.Rádio Praha 5.1.2005

Češi ovládli závod Světového poháru ve skikrosu

Čeští lyžaři ovládli závod Světového poháru ve skikrosu ve francouzském středisku Les Contamines. Podruhé v kariéře se z vítězství radoval Tomáš Kraus, těsně za ním dojel ve finále Stanley Hayer. Do první desítky se vešel i osmý Zdeněk Šafář.

Radio Praha 7.1.2005

Hrbatý s Hantuchovou vyhrali Hopmanov pohár

Slovenskí tenisti sa stali víťazmi Hopmanovho pohára, neoficiálneho šampionátu miešaných tímov v austrálskom Perthe. Dvojica Daniela Hantuchová - Dominik Hrbatý zdolala vo finále Argentínu a po druhý raz v histórii získala pre Slovensko prestížnu trofej. Daniela Hantuchová najskôr zdolala Giselu Dulkovú 1:6, 6:4, 6:4. Druhý bod pridal Dominik Hrbatý, ktorý si poradil so svetovou sedmičkou Guillermom Coriom 6:4, 6:1.