Střípky-Čriepky 2005/01 ... Článek 09 (z 10)
Cesky ZnakSlovensky Znak ČS klub
Wellington
Střípky-Čriepky
internetová verze časopisu vydávaného
ČS klubem ve Wellingtonu
Číslo: 2005 / 01

Články: Volary
15 let od pádu železné opony
Dějiny zemí koruny české
Měsíc ve zprávách
Správy zo Slovenska a o Slovensku
Sportovní události
Trochu humoru
Aktuality a dopisy čtenářů
Klubovní zprávy
Závěrečná stránka
HTML verze pro tisk

Klubovní zprávy

Klub Čechů a Slováků ve Wellingtonu - PO. Box 27 332, WellingtonNezapomeňte!

Piknik a BBQ

barbecue1.gif

V neděli 30. ledna

v Belmont Domain

v 1:00 hodinu

Ti, kteří nevědí jak se dostat do Belmont Domain, zavolejte předsedkyni

Janu Baborovou tel: 567 0510Vůz TATRA 603 na Novém Zélandě

tatra6032a.jpg

Položil jsem několik otázek našemu klubovnímu hospodáři Honzovi:

Co Tě dovedlo k tomu, aby jsi si nechal dovézt Tatru T603 až na Nový Zéland?

Když jsem byl mladý, vždy se mi tento vůz líbil. Tehdy byl pro mne a většinu obyvatel tehdejší Československé republiky nedostupný. Komunisté si tento luxusní vůz přivlastnili a používali pouze jako vládní vozidlo a do normálního prodeje se Tatra T603 nedostala.

Takže je to splnění mladického snu?

To ani ne, tohle je moje druhá Tatra. Když byla vyvinuta Tatra T613 tak se vládní představitelé zbavovali starých ojetých T603 modelů a prodávali se v auto bazárech. Na vánoce v roce 1982 jsem si jednu koupil a hned v květnu 1983 s ní odjel přes Maďarsko a Jugoslávii do Rakouska kde jsem vůz prodal a vyčkával emigraci na Nový Zéland.

Hlavní důvod byl asi její hezký vzhled a hluboký hlas (baryton) motoru.

Též jsem chtěl něco, co zde na Novém Zélandě ještě není a abych zachránil jednu před totálním zničením.


Ty si myslíš, že Tvoje T603 je jediná na Novém Zélandu?

No pokud je mě známo a informace od Automobil Association of NZ jsou správné tak “ano”. Mám na mysli model T603. Vím, že ve zdejším muzeu “Southland Muzeum of Technology” je vystaven Tatraplán T600, který byl před 6 léty perfektně restaurován což mě teprve čeká.

Plánuješ restaurování provádět sám?

Pokud to bude možné, tak chci větší část provádět sám. Když se objeví něco s čím si nebudu vědět rady budu musit zaplatit experta na restaurování. Motor a převodovka jsou v pořádku. Jedná se hlavně o korozi na karosérii a chromovaných dílů.

Jak dlouho myslíš, že Ti to vezme než mě budeš moct provézt městem?

(Já vím jaký je to pocit když někde na přechodu musíš čekat než dostaneš zelenou a lidé koukají a obdivují neznámý model auta. Já jsem si to zažil s mým americkým džípem).

Tohle je těžké odhadnout. Když se nebudou jevit nečekané překážky a problémy, tak počítám do dvou let by měla být na silnici.

Vím, že teď pracuješ na domě, ale jak jsem minulý týden viděl už máš dům skoro hotový takže se budeš moct věnovat restaurování Tatry T603.

Přeji Ti i za členy klubu hodně úspěchu v restaurování a mnoho kilometrů bez nehody s celkem neznámým autem T603 po Novém Zélandu.V nejbližší době napíšeme něco o Tatraplánu T600, který je v muzeu Technologie nedaleko Wellingtonu.

Redaktor G. KnotekRedaktor by chtěl tímto poděkovat všem, kteří zaslali Vánoční a novoroční přání redakci a členům klubu. Bylo jich veliké množství a pro nedostatek místa je nebudeme jmenovat.

Též se omlouvám, že tento měsíc je pouze 14 stránek jelikož rozmnožování bude dělat jiná firma která to nebude dělat za sníženou cenu jak obvykle. Platí se za stránku suma (která se liší od firmy k firmě). Hledám tu nejlevnější.

Má-li někdo zájem vydávat tento měsíčník, dejte vědět při klubovní schůzi nebo napište předsedkyni klubu.