Klubovní zprávy
Závěrečná stránka
HTML verze pro tisk

Čeští taekwondisté získali zlato na světovém šampionátu

Sedm zlatých medailí a druhé místo v hodnocení zemí vybojovali čeští reprezentanti v taekwon-do na mistrovství světa organizace ITF v australském městě Caloundra. Potvrdili tak svou příslušnost ke světové špičce v tomto korejském bojovém umění. Dva tituly mistrů světa ve sportovním boji získali Jan Mraček z Třeboně v kategorii do 71 kilogramů a Michal Košátko z Frýdku-Místku do 80 kilogramů. Jaromír Michl z Českých Budějovic se ve speciální přerážecí technice stal mistrem světa již potřetí za sebou. V této disciplině zvítězila také česká družstva mužů i žen a stejný dvojnásobný úspěch se povedl i v silovém přerážení. Čeští reprezentanti k tomu přidali ještě dvě stříbrné a pět bronzových medailí. V hodnocení zemí byla lepší jen KLDR se sedmnácti zlatými medailemi. V olympijském programu však startují taekwondisté sdružení v konkurenční organizace WTF.

Rádio Praha 15.7.2005

Corser neměl v prvním závodu superbiků v Brně soupeře

Zcela suverénně zvítězil v prvním závodu mistrovství světa superbiků na Masarykově okruhu v Brně Australan Troy Corser na stroji Suzuki. Před druhým Britem Jamesem Toselandem na ducati měl v cíli po dvaceti okruzích náskok 6,592 sekundy, třetí skončil Francouz Regis Laconi rovněž na ducati. Nejlepší z českých jezdců Jiří Dražďák obsadil 26. místo se ztrátou 1:52,574 minuty na vítěze. Třiatřicetiletý Corser potvrdil, že mu Masarykův okruh vyhovuje. Stejně suverénně v Brně zvítězil v obou závodech před devíti lety. Svůj tehdejší traťový rekord 2:04,019 vylepšil ve čtvrtém kole závodu na 2:03,812. Corser hned od začátku nedal soupeřům šanci a dojel si pro jubilejní třicáté vítězství v mistrovství světa superbiků. Letos zvítězil posedmé a upevnil si vedení v průběžném pořadí celkové klasifikace.

Rádio Praha 17.7.2005

D o tretice to už musí vyjsť, povedali si slovenskí tenisoví reprezentanti a na tretí pokus sa prebojovali do semifinále Davisovho pohára. Využili výhodu domáceho prostredia a cez víkend v Bratislave rozdrvili celkom podľa očakávania Holandsko 4:1.

SME 18.7.2005

Turnaj WTA Tour v Cincinnati - utorok - Hantuchová vyhrala

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová zvíťazila v utorkovom zápase 1. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA Tour Western & Southern Financial Group v americkom Cincinnati (dotácia 170 000 USD) nad Liliou Osterlohovou hladko 6:1, 6:2.

SME 20.7.2005

Strnadová potřetí za sebou vyhrála klasický závod na ME ve sjezdu

Kajakářka Michala Strnadová v sobotu vyhrála na mistrovství Evropy ve sjezdu klasický závod a získala v této disciplíně třetí zlatou medaili za sebou. Česká suverénka vyhrála před pár dny i sprint. Medailovou sbírku doplnili o stříbro a bronz kajakáři Kamil Mrůzek a Aleš Marek, další třetí místo vybojoval na C1 Lukáš Uncajtík.

Rádio Praha 23.7.2005

Bratři Vetešníkové jsou veslařskými mistry světa do 23 let

Bratři Jan a Ondřej Vetešníkové se v Amsterodamu stali veslařskými mistry světa do 23 let. Ve finále soutěže dvojskifů lehkých vah na premiérovém šampionátu této věkové kategorie Češi v neděli porazili portugalskou posádku bezmála o dvě vteřiny a získali zlaté medaile.

Rádio Praha 24.7.2005

Trenčín vyhral na Interom a má prvé body

V predohrávanom zápase 3. kola prvej futbalovej ligy vyhral AS Trenčín nad Interom Bratislava 2:0. Oba góly víťazného tímu strelil Kamenský. Zápas sa hral v Nemšovej.

Pravda 29.7.2005

Roman Šeberle vyhrál trojboj ve Finsku

Olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle vyhrál trojboj na mítinku ve finském Aänekoski, který pro něj byl posledním mezinárodním testem před mistrovstvím světa v Helsinkách. Diskem hodil světový rekordman 48,19 metru, 110 metrů překážek zvládl za 14,45 sekundy a dvoustovku zaběhl za 22,38. Celkem nasbíral 2595 bodů a jasně zvítězil. Šebrle si vyzkoušel i skandinávské počasí, podmínky v Aänekoski rozhodně nebyly ideální. "Bylo jen sedmnáct stupňů, občas pršelo a navíc dost foukal vítr. Pocitově to už bylo výrazně lepší než o víkendu v Bernu, cítil jsem se hlavně rychlejší," řekl Šebrle.

Rádio Praha 29.7.2005

S tanislav Bartůšek jako desátý český plavec zdolal kanál La Manche. Sportovní redaktor České televize dosáhl v neděli času 10 hodin a sedm minut, lepšího výkonu z českých pokořitelů kanálu dosáhl jen David Čech. Ten přeplaval La Manche před rokem za devět hodin a 45 minut.

Rádio Praha 31.7.2005

Č eští junioři se stali nejúspěšnější zemí na mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě. Na italské řece Noča získali celkem sedmnáct medailí, z toho šest zlatých, a dosáhli nejlepších výsledků v celé své historii. Trojnásobnou překvapivou šampionkou je kajakářka Anna Zástěrová, nejobsazenější kategorii kajakářů ve sprintu vyhrál i Karel Slepica.

R oman Šebrle se stal v Helsinkách stejně jako před dvěma lety v Paříži vicemistrem světa v desetiboji. Titul získal Američan Bryan Clay, kterému se proti světovému rekordmanovi podařila odveta za loňské olympijské hry v Aténách. Další český desetibojař, Tomáš Dvořák obsadil osmou příčku.

Rádio Praha 10.8.2005

Diskařka Cechlová získala na MS bronz

Diskařka Věra Cechlová má první medaili z velkého závodu. Na světovém šampionátu v Helsinkách obsadila v odloženém finále třetí místo za hod dlouhý 63,19 m. MfDnes 12.8.2005