Střípky-Čriepky 2005/10 ... Článek 08 (z 10)
Cesky ZnakSlovensky Znak ČS klub
Wellington
Střípky-Čriepky
internetová verze časopisu vydávaného
ČS klubem ve Wellingtonu
Číslo: 2005 / 10

Články: Volary
15 let od pádu železné opony
Dějiny zemí koruny české
Měsíc ve zprávách
Správy zo Slovenska a o Slovensku
Sportovní události
Trochu humoru
Aktuality a dopisy čtenářů
Klubovní zprávy
Závěrečná stránka
HTML verze pro tisk

Aucklandská stránka

Spolek Čechů a Slováků v Aucklandu - PO. Box 106 327, Downtown Post Shop, AucklandTyto informace i všechny předešlé a průběžné též najdete na naší webové stránce: www.csclub.org.nzZahájení letní sezóny - sobota 29.10. - od 16:00 do 20:00 hod. - Cardrona Speight’s Ale House

Jako už tradičně, letní sezónu otevřeme v hospodě, stejně jako loni v Cardrone na 37 Normanby Rd., Mt. Eden.

Připijeme také na 87. výročí vzniku naší bývalé společné vlasti. Přijďte si poklábosit se známými a seznámit s novými lidmi! Máme zaknihovaný stůl pro nejméně 30 lidí.

Hlaste se Mirkovi na tel: 444 4401 nebo

E-mail: csclubauckland@hotmail.com


Integrační párty - neděle 20.11. - místo a čas ještě upřesníme

Co to znamená? Zatím se naše akce vyznačovaly převahou češtiny a slovenštiny, což naše/vaše partnery, příbuzné nebo kamarády stavělo do pozice přihlížejících (respektivně naslouchajících) nebo se tak maximálně mohli bavit mezi sebou. Mnohdy nám jich bylo líto. Proto aspoň jednou za rok tuto roli otočíme. Bude se mluvit jen anglicky a každý z vás bude mít povinnost s sebou přivést aspoň jednoho dalšího, který neumí ani česky ani slovensky. V rámci akce bude občerstvení (nejspíše BBQ). Pokusíme se také sehnat sud Prazdroje, Budvaru, Krušovic nebo jiného “našeho” piva.

Kdo nám v tom máte možnost nabídnout pomoc, rádi ji uvítáme.

Hlaste se organizačnímu týmu Mirka tel: (533 4233)

Hanka tel: (521 1347) a Monika tel: (444 4893) nebo

E-mail: csclubauckland@hotmail.com


Mikuláš - neděle 4.12. - od 13:00 hod.

Long Bay Regional Park (North Shore)

Mikuláš opět přijede vlakem, tentokrát na Long Bay

(pro neznalé - pláž na samém severním konci North Shore).

Uprostřed parku je malá dětská železnice a tam se sejdeme. Mikuláš přijede kolem 13:30 hod. Pokud přijdete včas, obsadíme piknikovou plochu uprostřed a Mikuláš s Andělem a Čertem přijedou dětem rozdat dárky, vyžádat si od nich nějakou básničku nebo písničku a také sliby, co příští rok budou nebo nebudou dělat. Potom si uděláme skupinovou jízdu . Přineste si jídlo na piknik. Jízda vlakem stojí pouze jeden dolar, tu si každý zaplatí sám. Od Klubu dostane každé dítě 1 dárek, pokud chcete vašim dětem dát navíc vlastní dárek, dejte ho Mikulášovi předem a napište na něj jméno dítěte. Hlaste se Mirkovi na tel: 444 4401 nebo

E-mail: csclubauckland@hotmail.com - hlavně potřebujeme vědět počet a věk dětí, aby jsme podle toho obstarali dárky.


Štěpánská pečeně - pondělí 26.12. - místo a čas ještě upřesníme

Stejně jako loni budeme péci, tentokrát (po loňské dohodě účastníků) krůty / morky. Po loňské a předloňské velice vydařené akci, kde se opékalo a jedlo (v některých případech až žralo) selátko, a kterých se v obou případech zúčastnilo nějakých 30 lidí, se z ní stává tradice, kterou nebudeme porušovat a opět vás zveme. Přiveďte i své přátele (to ostatně můžete na jakoukoliv akci). Kdo máte doma nějaké to sladké dřevo a umíte ho zmačknout, budete vítáni dvojnásob. Na tuto akci budeme od každého vybírat zálohu $10 (děti do 11 let jedí zdarma) a podle toho, kolik lidí se zúčastní, rozpočítáme náklady a rozdíl vrátíme. Pokud někdo máte možnost tuto akci uspořádat na svém pozemku anebo víte o nějakém dobrém místě, dejte nám vědět.

Objednávky podávejte Mirkovi na tel: 444 4401 nebo

E-mail: csclubauckland@hotmail.com


Guláš párty - neděle 22.1.2006 - ve 13:00 hod.

Stanoviště č. 4, Long Bay Regional Park (North Shore)

Po třech velice úspěšných ročnících (prvního se zúčastnilo přes 80 lidí, druhého téměř 100 a loňského rekordních 200 lidí), pořádáme již 4. ročník této akce.

Tentokrát budou guláš (několik druhů) vařit Laco a Monika z Monica’s Cafe na 155 Symonds Street. K tomu jako vždy koupíme chleba z německé pekárny Diehl’s. Doufáme, že akce udrží vzestupný trend a udrží si titul vrcholné události roku - je to jen na vás. Po strávení guláše můžeme jako vždy hrát volejbal nebo fotbal, a jelikož budeme na pláži, můžete si i zaplavat.

Vstupné je $10, děti do 11 let zdarma. Jestli si chcete objednat celý chleba, dejte nám vědět dopředu, stojí $4. Přineste si talíř, příbor a skleničku.

Akce je na stejném místě jako Mikuláš - jen kousek vedle a v dohledu je zmíněný vláček a dětské hřiště. Pláž je jen pár desítek metrů daleko. Hlaste se Mirkovi na tel: 444 4401

nebo E-mail: csclubauckland@hotmail.com

Předseda Mirek PištoraDokončení z předešlé stránky:

CONSULATE - GENERAL OF THE CZECH REPUBLIC - SYDNEY

6. Vydání knihy generálporučíka Vladimíra Nedvěda

Pan Vladimír Nedvěd, čs. letec z bitvy o Velkou Británii, čerstvě povýšený prezidentem republiky do hodnosti generálporučík se na nás obrátil s prosbou o zveřejnění vydání jeho knihy „Byl jsem velitelem 311 bombardovací perutě“.

Tuto knihu je možno zakoupit prostřednictvím úřadu města Kyjova, Masarykovo nám., 697 22 Kyjov.Vážení krajané,

v případě Vašeho zájmu o poskytnutí podrobnějších informací k výše uvedené problematice či v případě Vašeho zájmu o jiné informace či témata námi dosud nezveřejňovaná, obraťte se na nás a my tato Vaše přání či požadavky zohledníme v našich příštích “INFORMACÍCH GK”.

S úctou

Ing. Jaroslav Doleček

Generální konzul                              Sydney, 23.9.2005

08.gif