Klubovní zprávy
Závěrečná stránka
HTML verze pro tisk

Basketbalistky Brna porazily v semifinále Světové ligy Peking

Basketbalistky Gambrinusu SIKA Brno pokračují ve Světové lize ve vítězném tažení a v semifinále dnes zdolaly po velmi dobrém výkonu Peking 97:76. V nedělním finále narazí svěřenkyně Jana Bobrovského na vítěze druhého semifinálového zápasu mezi domácí Samarou a kubánským výběrem z Havany. Brňankám příliš nevyšel vstup do zápasu. Dlouho se nemohly dostat do střelecké pohody a po čtyřech minutách prohrávaly 2:11. Díky zpřesněné obraně a rychlým protiútokům ale velmi rychle otočily vývoj, střelecky se chytly nejdříve Američanka Miltonová, k ní se přidala i Žirková a postupně také Machová s Vítečkovou. Již po deseti minutách Brno vedlo 20:19 a ve druhé čtvrtině zasadilo soupeři rozhodující úder.

Rádio Praha 15.10.2005

Slavia porazila v derby Spartu 4:1, vyhrála po šesti letech

Fotbalisté Slavie v neděli porazili Spartu 4:1 a v pražském derby dosáhli nejvyššího vítězství od roku 1989. V samostatné české lize zdolali svého soupeře teprve potřetí, naposledy se jim to podařilo před šesti lety. Hosty poslal do vedení v úvodu zápasu Matušovič, domácí ještě do přestávky vyrovnali a tři góly přidali po změně stran v rozpětí sedmi minut. Navíc ještě Fořt za stavu 1:0 neproměnil penaltu. Fotbalisté Slavie jsou po výhře v derby třetí, Sparta je devátá.

Rádio Praha 23.10.2005

Dlask obsadil v úvodu cyklokrosového SP třetí místo

Český reprezentant Petr Dlask zahájil Světový pohár cyklokrosařů třetím místem. Úspěšnější než vicemistr světa z roku 2001 byli v neděli v belgickém Kalmthoutu pouze domácí jezdci Sven Nijs a Bart Wellens. Za týden se světová cyklokrosová elita představí v Táboře. Dlask tak potvrdil vynikající formu v úvodu sezony, kterou naznačil výhrami ve všech třech dosavadních závodech domácího Budvar Cupu, jichž se zúčastnil. Čtrnácté místo dnes obsadil Zdeněk Mlynář, jenž v minulém roce premiérový závod Světového poháru dokonce vyhrál. Do dvacítky se vešel i osmnáctý Radomír Šimůnek.

Slovan doma mohutne vypískali

Kríza hokejového Slovana pokračuje. V zápase 20. kola extraligy prehral majster doma so Žilinou 1:3 a diváci odmenili jeho hru mohutným piskotom. Na čele zostala Nitra po hladkej výhre 5:0 v L. Mikuláši. Vo východniarskom derby medzi Košicami a Popradom sa zrodila remíza 4:4.

Pravda 28.10.2005

F otbalisté Brna poprvé v letošním ročníku první ligy vyhráli. V dohrávaném utkání 11. kola porazili čtvrtou Slavii 1:0 a ztrátu na své nejbližší soupeře v tabulce, čtrnáctý Most a patnácté Blšany, snížili na dva body.

Rádio Praha 31.10.2005

Č eský souboj na tenisovém Masters v Paříži vyhrál Tomáš Berdych. Dvacetiletý rodák z Valašského Meziříčí porazil o deset let staršího Jiřího Nováka ve dvou setech 7:5 a 6:3. Novák tak po svém návratu na dvorce po zranění paty vyhrál ve dvouhře jediný zápas.

Berdych v Paříži překvapil, poprvé v kariéře zdolal Coriu

Tomáš Berdych se postaral na turnaji Masters v Paříži o největší dosavadní překvapení, když v úterý v druhém kole vyřadil druhého nasazeného Guillerma Coriu. Český tenista si po setech 6:4 a 6:2 připsal nad favorizovaným Argentincem první výhru v kariéře a postoupil do osmifinále.

Rádio Praha 1.11.2005

B asketbalistky Gambrinusu Brno vyhrály ve svém druhém zápase ve skupině Evropské lize v polské Gdyni nad domácím týmem Lotos 81:62.

Mladá fronta Dnes 3.11.2005

Berdych vyhrál finále turnaje Masters v Paříži

berdychtomas.jpgBerdych Tomáš

Český tenista Tomáš Berdych vyhrál poprvé v kariéře turnaj série Masters. V pařížském finále v neděli porazil po

třech hodinách Ivana Ljubičiče z Chorvatska po setech 6:3, 6:4, 3:6, 4:6 a 6:4. Berdych drtil soupeře přesnými a tvrdými údery od základní čáry, v desáté hře prorazil Ljubičičovo podání a díky čtvrtému využitému mečbolu mohl začít slavit. Talentovaný tenista tak získal pro český tenis na poslední chvíli první letošní titul v mužské dvouhře. Závěrečný díl série Masters měl dotaci více než dva miliony eur, vítězný Berdych inkasoval šek na 378 tisíc (přes jedenáct milionů korun). Loni do finále v hale Bercy postoupil Radek Štěpánek, jenž tehdy nestačil na Marata Safina. Právě zraněný Rus Berdychovi předal trofej.

Rádio Praha 6.11.2005

České tenistky postoupily na halovém ME do finále

Tým kapitána Jana Havla dnes v Českém Krumlově porazil Portugalsko 3:0 a vyhrál skupinu B. V sobotu budou Češky usilovat o třetí titul po sobě a jejich soupeř vzejde z trojice Ukrajina, Polsko, Rakousko. V duelu s Portugalskem získala první bod Lucie Hradecká po výhře nad Magalií de Lattreovou. Barbora Strýcová pak porazila 467. hráčku světa Nuezu Silvaovou ve třech setech a ve čtyřhře potvrdily vítězství českého družstva Strýcová s Michaelou Paštikovou.

ČTK 10.11.2005

Hokejisté Karlových Varů porazili v přípravě ruské mistry

Hokejisté Karlových Varů dnes zvítězili v přípravném zápasu v Mariánských Lázních nad ruským mistrem Dynamem Moskva 2:1 po samostatných nájezdech. Jedinou branku ze hry vstřelil v druhé třetině Lukáš Pech, rozhodující nájezd proměnil Petr Kumstát. Moskevské Dynamo bylo na západě Čech od začátku týdne na soustředění. Kromě dnešního zápasu už nemá jiný přípravný duel v plánu.