Klubovní zprávy
Závěrečná stránka
HTML verze pro tisk

Čech je podle ankety IFFHS nejlepším fotbalovým brankářem světa

Petr Čech vyhrál anketu Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků (IFFHS) o nejlepšího světového brankáře loňského roku. Podle zveřejněných výsledků hlasování expertů zvítězil gólman české reprezentace a londýnské Chelsea přesvědčivě s náskokem 84 bodů před Brazilcem Didou z AC Milán. Třetí místo obsadil loňský vítěz Ital Gianluigi Buffon z Juventusu.

Rádio Praha 18.1.2006

Na olympijské hry do Turína pojede rekordní výprava 82 sportovců

Zimních olympijských her v Turíně se zúčastní největší česká výprava v historii. Český olympijský výbor ve čtvrtek v Praze schválil, že na hry pojede 82 sportovců, to je o čtyři více než před čtyřmi lety do Salt Lake City. Zimní olympijské hry se uskuteční od 10. do 26. února.

Rádio Praha 19.1.2006

Hantuchová vyradila Serenu Williamsovú

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová (na snímke Reuters) postúpila do osemfinále dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 19,3 mil. AUD). Hantuchová, nasadená sedemnásta hráčka turnaja, v 3. kole senzačne vyradila obhajkyňu minuloročného triumfu Američanku Serenu Williamsovú za 91 minút 6:1, 7:6 (5), keď v tajbrejku druhého setu využila v poradí piaty mečbal. Slovenka zdolala bývalú svetovú jednotku a nasadenú trinástku vôbec po prvý raz v kariére a vzájomnú bilanciu s ňou upravila na 1:3. Súperkou Hantuchovej v boji o postup do štvrťfinále bude štvrtá nasadená Ruska Maria Šarapovová. Práve štvrťfinále je doterajším maximom 22-ročnej Slovenky v Melbourne. Vybojovala ho v roku 2003. SME 20.1.2006

Čeští házenkáři postoupili do play off o MS

Čeští házenkáři v závěrečném zápase předkvalifikace o postup na mistrovství světa 2007 porazili v Plzni Makedonii 43:25, a zajistili si tím prvenství ve třetí skupině. Postoupili do červnového play off, v němž se rozhodne, zda za rok v Německu budou hrát mezi světovou elitou.

Rádio Praha 21.1.2006

Cyklokrosař Štybar je opět mistrem světa mezi jezdci do 23 let

Zdeněk Štybar obhájil na mistrovství světa v cyklokrosu titul šampiona mezi jezdci do 23 let. V nizozemském Zeddamu za sebou nechal domácího Larse Booma a Belgičana Nielse Alberta.

Rádio Praha 28.1.2006

Běžci Nývltová a Jakš získali na juniorském MS druhou medaili

Běžci na lyžích Eva Nývltová a Martin Jakš získali na juniorském mistrovství světa v klasickém lyžování ve slovinské Kranji druhou medaili. Po stříbru z klasických závodů v pátek shodně skončili třetí v kombinaci.

Rádio Praha 3.2.2006

Běžec na lyžích Stanislav Řezáč zvítězil v Oberammergau

Český běžec na lyžích Stanislav Řezáč v neděli vyhrál čtvrtý závod sezony Marathon Cupu v německém Oberammergau. Obhájce prvenství v seriálu zvítězil v padesátikilometrovém běhu klasickou technikou zvaném König Ludwig Lauf potřetí za sebou a připsal si první triumf v tomto ročníku. Řezáč se prosadil týden poté, co kvůli nachlazení nedokončil slavný italský závod Marcialonga. V neděli porazil v závěrečném finiši Švéda Martina Larssona, třetí byl vedoucí muž průběžného pořadí Marathon Cupu Jörgen Aukland z Norska. Letošní König Ludwig Lauf se jel v desetistupňovém mrazu, v průběhu závodu nasněžil zhruba centimetr do stopy. "Také proto se to moc neroztrhalo, do cíle jela velká skupina zhruba dvaceti lidí," řekl novinářům Řezáč, jenž v závěru udával tempo. "Poslední tři kilometry jsem musel jet vepředu v silném protivětru, což mě stálo hodně sil," dodal český běžec.

Rádio Praha 5.1.2006

F otbalová Sparta Praha má za sebou úspěšnou generálku na jarní sezonu. V domácím duelu porazila neškodný Górnik Zabrze vysoko 5:0 a k radosti fanoušků se mezi střelce zapsal ve své letenské premiéře i Mauro Lustrinelli, který se předvedl i několika dalšími slibnými akcemi.

Rádio Praha 11.2.2006

Běžkyně Neumannová první medailistkou české výpravy

Úvod 20. ZOH v Turíně české výpravě příliš nevyšel. Z půltuctu medailových želízek se podařilo přetavit v cenný kov jen jedno. V ženském skiatlonu si pro stříbro dojela Kateřina Neumannová.

Šumavská patriotka startuje celkově už na šesté olympiádě. Svou dosavadní sbírku čtyř cenných kovů dokázala hned v první běžecké disciplíně - skiatlonu na 2 x 7,5 km rozšířit o další stříbrnou medaili. V dramatickém cílovém spurtu podlehla jen Estonce Smigunové. Právě těsná prohra v souboji o zlato v ní vyvolala smíšené pocity, i když ty radostné pochopitelně převažovaly.