Střípky-Čriepky 2006/05 ... Článek 03 (z 10)
Cesky ZnakSlovensky Znak ČS klub
Wellington
Střípky-Čriepky
internetová verze časopisu vydávaného
ČS klubem ve Wellingtonu
Číslo: 2006 / 05

Články: Volary
15 let od pádu železné opony
Dějiny zemí koruny české
Měsíc ve zprávách
Správy zo Slovenska a o Slovensku
Sportovní události
Trochu humoru
Aktuality a dopisy čtenářů
Klubovní zprávy
Závěrečná stránka
HTML verze pro tisk

Měsíc ve zpráváchSkotská firma postaví v Lounech pekárnu, zaměstná až 600 lidí

Skotská rodinná pekárna Lightbody postaví novou výrobní halu v Lounech. Firma vytvoří 400 až 600 pracovních míst, výrobu chce zahájit v březnu příštího roku.

ČTK 18.4.2006


Spor Budvaru a Anheuseru skončil poprvé v historii smírem

Známkoprávní spor Budějovického Budvaru a amerického pivovaru Anheuser-Busch skončil poprvé v historii smírem. ČTK to oznámila mediální agentura, která zastupuje český pivovar. Budvar podle dohody může na Kypru dál prodávat své pivo pod značkou Budějovický Budvar a na etiketách používat obchodní jméno Budweiser Budvar, National Corporation. Rozhodl o tom minulý týden soud v Nikósii. Pivovary se rovněž dohodly, že nebudou navzájem požadovat náhradu škod a uhradí si své náklady na právníky. "Dosažení smíru na Kypru vítáme a považujeme toto řešení za oboustranně výhodný kompromis," uvedla právnička Budějovického Budvaru Helena Lejtnarová.

Rádio Praha 19.4.2006


Pojišťovny vyplatí za povodně více než miliardu korun

Počet pojistných událostí způsobených ničivými záplavami by mohl přesáhnout 15.000 případů s celkovou škodou převyšující miliardu korun. Pojišťovny měly v úterý nahlášeno od klientů přes 10.000 škod v celkovém objemu za téměř půl miliardy korun. ČTK o tom dnes informovala Česká asociace pojišťoven. Voda opadá a pojišťovny tak postupně dokončují šetření a vyplácejí první plnění ze škod napáchaných letošními jarními povodněmi. Celkem jich pojišťovny vyřídily k 18. dubnu více než 900 a vyplatily za ně včetně záloh 30 milionů Kč.

Rádio Praha 20.4.2006


Novým šéfem NBÚ bude Petr Hostek ze středočeské policie

Novým ředitelem Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) se má stát Petr Hostek, dosavadní zástupce šéfa středočeské policie. Vláda ve středu večer rozhodla o tom, že jeho nominaci předloží premiér Jiří Paroubek k projednání brannému výboru sněmovny, poté ho definitivně jmenuje.

ČTK 20.4.2006


V ČR přibývá romských ghett, je jich 330

Problém romských ghett v Česku je vážnější, než dosud úřady připouštěly. Podle nových zjištění je jich asi 330, dosavadní odhady vládní Rady pro záležitosti romské komunity přitom hovořily maximálně o desítkách ghett. Vyplývá to z předběžných výsledků výzkumu, který zadalo ministerstvo práce a sociálních věcí. Píšou to středeční Lidové noviny s odvoláním na sociologa Ivana Gabala, který výzkum zpracovává.

ČTK 20.4.2006


Vysílač s hotelem na Ještědu možná přibude na seznam památek UNESCO

jested_vysilac6.jpg

Na seznam památek UNESCO možná přibude vysílač s hotelem na Ještědu. Je to unikátní stavba, která si odvahou své konstrukce i architekturou získala pozornost nejen domácího, ale i zahraničního publika.

Začátkem 20. století byl na Ještědu otevřen velkolepý horský hotel. Stala se však pro něj osudná zima roku 1963, kdy kvůli neopatrnému rozmrazování lehl popelem. Vrchol hory byl opět prázdný, ale za dva roky se začalo se stavbou nové dominanty. Stavba byla započata roku 1965, byla ukončena v roce 1973 a v tomto roce byl postupně zahájen i provoz. Architektem této stavby je Karel Hubáček, který za projekt obdržel Perretovu cenu.

Rádio Praha 21.4.2006Varnsdorfského otesánka získal místní jedlík Miloš Janček

Titul Varnsdorfského otesánka ve Varnsdorfu na Děčínsku získal místní jedlík Miloš Janček. Za necelých 18 minut spořádal deset sladkých megavětrníků. V poli poražených nechal pět svých soupeřů, z nichž nejlepší dokázali za stejný čas sníst jen pět soutěžních zákusků. Je to mé páté vítězství v šesti ročnících soutěže, pochlubil se ČTK Janček. V předcházejících letech se soutěžilo v pojídání svíčkové s houskovými knedlíky. Janček jich vždy za hodinu spořádal přes 50. Čtyřikrát mu to stačilo k vítězství. Rekordmanem se ale nikdy nestal. Úplně nejvíc knedlíků spořádal v roce 2004 jednatřicetiletý Kamil Hamerský z Víru u Žďáru nad Sázavou. Za hodinu mu z talíře zmizelo 65 knedlíků.

Rádio Praha 22.4.2006


Zahraniční Češi mají jen malý zájem o červnové volby do sněmovny

Zahraniční Češi mají jen mizivý zájem o červnové volby do Poslanecké sněmovny. Do neděle, kdy se uzavíraly seznamy voličů, se jich na českých zastupitelských úřadech přihlásilo jen několik málo tisíc. Letošních červnových voleb do Poslanecké sněmovny se opět mohou zúčastnit i Češi žijící v zahraničí. Poprvé tak mohli na českých zastupitelských úřadech volit před čtyřmi lety, v r. 2002. Ze 70 tisíc potenciálních voličů však k volebním urnám přišlo jen asi 3700 osob, tedy zhruba pět procent. Seznamy voličů pro letošní volby se uzavíraly tuto neděli a první součty ukazují, že ani letos nebude účast českých krajanů ve volbách vyšší.

Rádio Praha 24.4.2006


Největší banka světa BTM otevřela pobočku v Praze

Největší banka na světě Bank of Tokyo-Mitsubishi (BTM) otevřela v pondělí v Praze svoji pobočku. Banka chce v ČR nabízet služby především japonským podnikům. V tiskové zprávě to oznámil Czechinvest. "Česká republika těží z vynikajícího přístupu k západoevropským trhům, sama disponuje nikoli nevýznamným desetimilionovým spotřebitelským trhem a je Japonci v rámci střední a východní Evropy velmi oblíbeným regionem pro podnikání. Rozhodli jsme se proto založit pobočku v Praze s cílem umožnit jim regionálně využívat služeb japonské finanční instituce," uvedl manažer tuzemské pobočky Tetsuya Nakao. Pobočka bude organizačně spadat pod centrálu v Amsterdamu, která vlastní evropskou bankovní licenci. Podle Czechinvestu je BTM jedinou japonskou bankou působící ve střední a východní Evropě. Podle poradce ředitele Czechinvestu Josefa Lébla je otevření pobočky pro japonské i další zahraniční firmy jasný signál o důvěryhodnosti a víře v podnikatelskou budoucnost ČR. V současnosti působí v ČR více než 160 japonských firem, z toho 65 výrobních, uvedl Lébl.

Rádio Praha 24.4.2006


Delegace kongresmanů z USA chce pomoci zrušit víza pro Čechy

Osmičlenná delegace amerických kongresmanů v pátek v Praze slíbila, že se v Kongresu pokusí navrhnout změnu zákona, která umožní, aby Češi, Poláci a Maďaři mohli do USA cestovat bez víz. O vízové problematice členové dolní komory Kongresu mluvili s premiérem Jiřím Paroubkem (ČSSD) a prezidentem Václavem Klausem.

ČTK 24.4.2006


Tisk o předvolební kampani a slibech politických stran

Kriticky se k předvolební kampani ČSSD, ODS a US-DEU staví komentátor dnešní Mladé fronty Dnes (MfD). Premiér Jiří Paroubek (ČSSD) při ní podle něj předstírá lidovost a občanští demokraté rytířskost. Kampaň US-DEU list označuje za podivínskou. Lidové noviny se domnívají, že se v předvolebních slibech ČSSD i ODS skrývá mnoho protimluvů. Deník také ostře kritizuje volbu expremiéra Stanislava Grosse do čela bezpečnostní komise ČSSD. "Lov voličů vrcholí," píše MfD a kritizuje předvolební snažení některých politických stran. O kampani US-DEU, která svá liberální hesla představuje v angličtině na billboardech s pentagramem, deník ironicky píše: "Míří na anarchisty a voliče, kteří nerozumějí česky." V souvislosti s tvrzením ODS, že je jí cizí útočný styl kampaně, zase MfD připomíná její reklamní klipy, ve kterých se objevuje nápis KSČSSD.

ČTK 24.4.2006


Ministr Svoboda navrhuje zavedení víz pro Kanaďany

Ministr zahraničí Cyril Svoboda během návštěvy Kanady prohlásil, že bude prosazovat zavedení víz pro Kanaďany, kteří cestují do České republiky. Oznámil to poté, co se mu s kanadskými představiteli nepodařilo dohodnout zrušení vízové povinnosti pro přijíždějící Čechy. Jednání s kanadskou stranou podle ministra Svobody nepokročila, proto se rozhodl k tomuto kroku.

Rádio Praha 25.4.2006


Odhalovat simulanty mají také samotné firmy

V systému výplat nemocenské dochází k revoluční změně. Nemocenskou budou od nového roku vyplácet zaměstnavatelé místo státu, a to v prvních dvou týdnech nemoci. Teprve po dvou týdnech převezme výplatu dávek opět stát. Rozhodli o tom poslanci, když přehlasovali prezidentské veto příslušného zákona. Nový systém nemocenské se nelíbí hlavně malým podnikatelům. Ti se bojí přílišných finančních dopadů. Obhájci zákona naproti tomu tvrdí, že novinka bude výhodná pro zaměstnance i podnikatele a že pomůže snížit vysokou nemocnost v Česku. První dva týdny nemoci proplatí lidem zaměstnavatel, a to asi 60 procent průměrné mzdy. Na druhou stranu se zaměstnavatelům snižují povinné odvody sociálního pojištění za zaměstnance z 3,3 procenta na 1,4 procenta. Podle Ministerstva práce a sociálních věcí jde o standardní postup, jaký se používá ve většině zemí Evropské unie. Kritici zákona naproti tomu argumentují tím, že zhorší situaci firem, sníží jejich konkurenceschopnost, protože jim zvýší náklady. Ministr práce Zdeněk Škromach oponuje. Podle jeho propočtů podniky na nižších odvodech sociálního pojištění ušetří 18 miliard korun, zatímco na nemocenském vyplatí asi polovinu této částky. Nová pravidla prý zdaleka neznamenají takovou zátěž pro zaměstnavatele jako třeba v Německu nebo v Rakousku, kde firmy vyplácejí nemocenskou čtyři až šest týdnů. Kritici ale uvádějí, že nová pravidla mohou způsobit vážné problémy zejména malým a středním firmám, které snížení odvodů tak nepocítí. Kromě sporu o tom, zda se podnikatelům zvýší nebo naopak sníží náklady, se také diskutuje o jiné novince. Nový zákon umožňuje firmám poslat na nemocné, tak jako dosud, kontrolory z České správy sociálního zabezpečení. Firmy ale mohou napříště své nemocné zaměstnance kontrolovat samy a zjišťovat si, zda nemoc jen nesimulují.

Rádio Praha 26.4.2006


Škoda Roomster se bude prodávat v rozpětí 339.900 až 533.900 Kč

skodaroomster3a.jpg

Automobilka Škoda Auto zveřejnila ve čtvrtek kompletní ceník nového modelu Roomster. Jeho základní cena začne na 339.900 korun, zatímco nejdražší verze bude za 533.900 korun. Závazné objednávky na nový vůz již začalo přijímat 180 dealerů Škoda Auto v ČR. První zákazníci si tak budou moci převzít nový vůz již začátkem června. Nový model měl světovou premiéru na březnovém autosalonu v Ženevě.

Rádio Praha 27.4.2006


Dva Čechoslováci ohromili před 70 lety se škodovkou svět

prochazka_americky_autoklub.jpgJan Procházka popisuje cestu v Americkém Autoklubu

Objet automobilem zeměkouli, to je úctyhodný výkon i pro dnešního motoristu. Před 70 lety to ale byl heroický výkon, který vyžadoval vedle odvahy a technického umu také spolehlivé auto.

 Spolumajiteli smíchovských garáží Bohuslavu Janu Procházkovi a jeho spolujezdci Jindřichu Kubiasovi nic z toho nescházelo a na cestu vyrazili v sériovém voze Škoda Rapid. Bohuslav Jan Procházka a Jindřich Kubias urazili neuvěřitelných 27.600 kilometrů. Cesta je zaznamenána v archivu společnosti Škoda Auto. Vůz měl zvětšenou benzínovou nádrž, takže celkové zásoby benzínu byly přibližně sto litrů. Dále zde byla vnitřní lůžková úprava. Jinak to byl standardní vůz vybavený například radiem a takovou perličkou, co si sebou vezli navíc, byla gumová vana a lehký kulomet pro případné komplikace, které očekávali při průjezdu Sovětským svazem a Čínou. "Do Plzně přijeli za 96 dní, tam přenocovali a 97. den dorazili do Prahy. Takže jeli od 25. dubna, právě teď si připomínáme 70 let, a vrátili se 1.8.1936, kdy je slavnostně uvítali v Praze."

Rádio Praha 29.4.2006


První máj bez komunistů na Letné přilákal tisíce lidí

S heslem První máj bez komunistů a nikdy jinak uspořádala v pondělí na Letenské pláni demokratické setkání Konfederace politických vězňů ČR (KPV). Lidé s plakáty, jako Komunismus škodí lidem, Slušný člověk nepotřebuje komunismus nebo Sedláci proti komunismu, zaplnili prostor, který v minulosti využíval k prvomájovým akcím komunistický režim. Podle pořadatelů se akce zúčastnilo zhruba 9000 lidí. "Přihlásili jsme se k této myšlence, abychom vyjádřili odhodlání čelit zločinnému komunismu.

Rádio Praha 1.5.2006


Karel Gott má třetí dceru

Šestašedesátiletý zpěvák Karel Gott se stal otcem třetí dcery. Jeho přítelkyně Ivana Macháčková mu dnes ráno v Praze porodila holčičku. Jmenuje se Charlotte Ella Gottová. Zpěvák informoval média prostřednictvím SMS zprávy. Charlotta se narodila v 06:29, vážila 3,28 kilogramu a měřila 51 centimetrů. Třicetiletá maminka i dcera jsou v pořádku. Zpěvák má z předchozích vztahů dvě dospělé dcery - dvaatřicetiletou Dominiku a osmnáctiletou Lucii. Ženatý však nebyl ani jednou.

Lidovky 2.5.2006


Minimální mzda v ČR patří k nejnižším v EU

Minimální mzda v České republice patří k nejnižším v Evropské unii, a to nejen nominálně, ale zejména v poměru k průměrnému českému platu. Naopak nejvyšší je minimální mzda v Lucembursku a rozdíl mezi minimálním a průměrným platem je nejmenší ve Francii. Vyplývá to ze srovnávací studie, kterou v Bruselu zveřejnil německý Institut pro hospodářský a sociální výzkum (WSI).

ČTK 3.5.2006


Volit poslance ČR chce v cizině na 5000 Čechů, víc než minule

Na 5000 Čechů se letos rozhodlo vybírat poslance na některém ze zastupitelských úřadů v zahraničí. Je to více než při premiéře před čtyřmi lety, kdy na velvyslanectví přišlo hlasovat ve sněmovních volbách 3700 Čechů, kteří žili či pracovali v cizině. ČTK to řekl mluvčí ministerstva zahraničí Richard Krpač.

ČTK 4.5.2006


Vzpomínka na bojovníky o rozhlas

budovaceskyrozhlaspraha.jpg

Hlavní město Praha si v pátek připomnělo 61. výročí povstání proti německé okupaci. Oslavy pražského povstání začaly uctěním památky padlých u pamětní desky na Staroměstském náměstí a udělením praporu pražského primátora pěší rotě aktivních záloh. Na lidi, kteří povstali proti nacistům, se vzpomínalo také u budovy Českého rozhlasu na Vinohradské třídě.

Rádio Praha 5.5.2006


Mezinárodní konference zahájila oslavy osvobození Plzně

Mezinárodní konference Plzeňské rozhovory odstartovala pětidenní oslavy 61. výročí osvobození Plzně americkou armádou. Oslavy vyvrcholí pietními akty v sobotu. Desátý ročník konference zahájil velvyslanec USA William Cabaniss.

ČTK 5.5.2006


Zemřel legendární pilot z druhé světové války generál František Peřina

Ve věku 95 let v sobotu zemřel legendární pilot z druhé světové války generál František Peřina. Informaci ČTK potvrdil lékař Ústřední vojenské nemocnice v Praze František Vlček. Letec, přezdívaný za množství sestřelů nepřátelských stíhaček "generál nebe", se proslavil především v letech 1940 až 1942 během bitvy o Francii a později Anglii. Peřina zemřel v sobotu časně ráno po dlouhodobé hospitalizaci. Příčinou smrti byly podle Vlčka následky chronického onemocnění a celkové vyčerpání organismu.

Rádio Praha 6.5.2006


Vztahy ČR a Slovenska jsou nadále pevné

Navzdory předvolebním výrokům některých politiků v Praze a Bratislavě jsou česko-slovenské vztahy pevné, prohlásili po úterním setkání ministři zahraničí obou zemí Cyril Svoboda a Eduard Kukan. Pravicový politik Kukan, který je v Praze na jednodenní návštěvě, však zároveň naznačil, že původně plánovanou oficiální cestu do Česka změnil na pracovní, aby se nemusel setkat s českým premiérem Jiřím Paroubkem.

Rádio Praha 9.5.2006


Lázeňské oplatky slaví 150 let

oplatky_lazenske.jpg

Už 150 let mlsáme kulaté lázeňské oplatky. Jen málokterý český výrobek se může pochlubit tím, že se na trhu drží v nezměněné podobě tolik desetiletí. A pořád lidem chutná. V Mariánských Lázních se první oplatky začaly péct už v 18. století a dnes se jich ročně vyrobí tolik, že kdyby se poskládaly vedle sebe, vytvořili by chodník vedoucí z Prahy do Kapského Města na jihu Afriky.

Rádio Praha 13.5.2006


ČSSD zvolila Paroubka předsedou, teď hodlá vyhrát volby

Premiér Jiří Paroubek se stal novým předsedou ČSSD. Do čela nejsilnější vládní strany ho v sobotu podle očekávání zvolil mimořádný sjezd v Praze. Do funkce místopředsedy se vrátil ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach.

ČTK 15.5.2006


V Argentině má stát kilometrový mrakodrap

Za nejodvážnější architektonický projekt výškové budovy byl dosud označován mrakodrap, který bude stát roku 2008 v Dubaji. Argentinský architekt se ale rozhodl jít ještě výš, a to rovnou o 400 metrů. Nejvyšší mrakodrap světa, vysoký přes jeden kilometr, bude postaven do deseti let v argentinském hlavním městě Buenos Aires. Napsala to dnes agentura AFP s odvoláním na architekta Julia Torcella, který je pověřen vedením projektu.

Lidovky 17.5.2006


Zeleným chci dát hlas a před volbami je podpořím

Exprezident Václav Havel chce volit Stranu zelených a chystá se ji v předvolebním kampani podpořit. Rozpory uvnitř strany mu nevadí. "To je daň, kterou já osobně rád zaplatím za to, že přijdou noví lidé, s novým elánem, čerstvým pohledem na věc, nezapletení do různých mafií a bratrstev," uvedl v rozhovoru pro Hospodářské noviny. Jakou formu bude mít Havlova předvolební podpora zelených, bývalý prezident neuvedl.

ČTK 17.5.2006


V Česku narůstá počet lidí nakažených virem HIV

Počet HIV pozitivních v České republice roste. Česko tak kopíruje trend ve vyspělých západních zemích, kde lidé díky účinnějším lékům přestali HIV vnímat jako smrtelné riziko. Odborníci však varují: průběh nemoci umíme zpomalit, stále ještě ji ale nedokážeme vyléčit. Dosud v Česku zemřelo na AIDS 199 pacientů.

Rádio Praha 18.5.2006


Pivovar Velké Popovice získal ve světové soutěži stříbro

Jedenáctistupňové pivo Velkopopovický Kozel Medium získalo stříbrnou medaili Australian International Beer Awards, která je třetí největší profesionální pivní soutěží na světě. Odborná porota vybírala z 969 pivních vzorků reprezentujících 31 zemí, informovala dnes firma ČTK. Australian International Beer Award byla založena v roce 1987. Registrované vzorky posuzuje odborná porota. Během osmidenní analýzy zkoumá chuťové vlastnosti, aroma, vzhled, styl i technickou kvalitu piva. Hodnotí také jeho balení. Pivovar Velké Popovice, který je součástí skupiny Plzeňský Prazdroj, loni vyrobil téměř 1,5 milionu hektolitrů piva. Za poslední tři roky vzrostl jeho výstav o 38 procent. Je třetím největším pivovarem v ČR za jeho sesterskými pivovary v Plzni a v Nošovicích.

Rádio Praha 18.5.2006


Dzurinda stahuje před volbami náskok opozice, předehnal Mečiara

dzurinda.jpg

Slovenská demokratická a křesťanská unie - Demokratická strana (SDKÚ-DS) premiéra Mikuláše Dzurindy stahuje před nadcházejícími volbami náskok opozičního Směru - sociální demokracie. Vyplývá to z volebního průzkumu, který ve středu zveřejnil slovenský Ústav pro výzkum veřejného mínění (ÚVVM). Dzurindovi se podle posledních údajů již podařilo předstihnout i Lidovou stranu - Hnutí za demokratické Slovensko (ĽS-HZDS). Strana, které předsedá bývalý premiér Vladimír Mečiar, byla dosud tradičně druhá.

ČTK 18.5.2006


Agent 007 točil ve Varech

Agent 007 James Bond se ve čtvrtek přesunul k natáčení nového pokračování jeho slavných příběhů ve snímku tentokrát nazvaném Casino Royal do Karlových Varů, konkrétně na parkoviště před Grand hotelem Pupp.

Další příběhy agenta 007 se mají v Karlových Varech natáčet do konce května. Celkem přijelo do krajského města podle informací Práva asi sto padesát lidí z natáčecího štábu. Natáčet se bude také na Tržní kolonádě.

Právo 19.5.2006


Miroslav Macek se na sněmu zubařů popral s ministrem Rathem

Sobotní jednání sněmu České stomatologické komory začalo rvačkou ministra zdravotnictví Davida Ratha s Miroslavem Mackem, bývalým vicepremiérem za ODS. Macek měl moderovat diskusi, ale těsně před tím oznámil, že si musí vyřídit osobní věc. Přistoupil zezadu k Rathovi a dal mu silný pohlavek. Šokovaný Rath vstal od předsednického stolu a vykročil z pódia. Pak se ale vrátil a označil Macka za zbabělce. Ten na něj zaútočil pěstmi a Rath se bránil. Oba odtrhl až Rathův spolupracovník Michal Sojka. Macek vysvětlil útok osobními důvody, Rath totiž před časem prohlásil, že si Macek vzal svou současnou ženu pro peníze. Po potyčce Macek jednání za pískotu zubařů opustil. Podle Ratha bylo Mackovo chování ukázkou velké zbabělosti, protože ho napadl zezadu a nepostavil se mu čelem. Ministr zároveň připomněl, že Macek je poradcem prezidenta republiky.

Rádio Praha 20.5.2006


Kurzy devizového trhu

Austrálie

1 AUD

16.85Kč.

Británie

1 GBP

41.59Kč.

Kanada

1 CAD

19.75Kč.

EMU

1 EUR

28.28Kč.

N. Zéland

1 NZD

13.75Kč.

Slovensko

100 SKK

75.08Kč.

Švýcarsko

1 CHF

18.17Kč.

USA

1 USD

22.15Kč.

Č.N.B. Platné od 19.5.2006


Fojtík stanul jako osmý český horolezec na Mount Everestu

David Fojtík stanul jako osmý český horolezec na nejvyšší hoře světa Mount Everestu. Po měsíční přípravě v Himálaji a po přímém třídenním výstupu dosáhl na vrchol vysoký 8850 metrů ve čtvrtek v pět hodin ráno místního času.

Rádio Praha 19.5.2006


Australané si budou moci v práci zdřímnout

Pocítí-li pracující v australském Sydney během pracovní doby potřebu dát si šlofíka, nebudou se už muset nenápadně choulit za hromadou dokumentů na stole. V dohledné době totiž budou mít v úřadovnách k dispozici pohodlné místečko, kam budou moci složit hlavu zcela legálně.

Mladá fronta Dnes 22.5.2006