Klubovní zprávy
Závěrečná stránka
HTML verze pro tisk

Šafářová prošla v Palermu do druhého kola

Česká tenistka Lucie Šafářová prošla na turnaji v Palermu do druhého kola. Fedcupové reprezentantce, která se minulý týden vrátila na kurty po zranění mezižeberních svalů, usnadnily postup zdravotní problémy soupeřky Chorvatky Ivany Abramovičové, která zápas po prvním prohraném setu vzdala.

Rádio Praha 18.7.2006

Tyčkařka Hamáčková skončila na Grand Prix v Madridu třetí

Tyčkařka Pavla Hamáčková obsadila třetí místo na mítinku Grand Prix v Madridu. Česká rekordmanka skočila 441 centimetrů a podělila se o bronzovou příčku s Polkou Joannou Piwowarskou. Obě poprvé neuspěly až na výšce 451 centimetrů, která přinesla vítězství v soutěži Australance Kym Howeové. Dalším českým atletkám se ve španělské metropoli nedařilo. Výškařka Barbora Laláková skončila čtvrtá výkonem 186 centimetrů, který předvedla i Romana Dubnová, ovšem až na druhý pokus, což znamenalo osmou pozici.

J aponec Jukio Kagajama na stroji Suzuki vyhrál sedmý závod mistrovství světa superbiků na Masarykově okruhu v Brně. Kagajama byl nejrychlejší v obou nedělních jízdách a zcela zastínil dosavadního suveréna sezony Troye Baylisse z Austrálie, který si z České republiky odvezl jen osm bodů za jedno osmé místo. Z domácích závodníků dosáhl nejlepšího výsledku Jiří Dražďák, jenž v první jízdě skončil dvacátý.

Rádio Praha 23.7.2006

Černý je juniorským mistrem světa v přesném létání

Čtyřiadvacetiletý český pilot David Černý získal ve francouzském Troyes titul juniorského mistra světa v přesném létání. V absolutním pořadí šampionátu se mezi svými zkušenějšími konkurenty umístil na 12. místě, což je podle trenéra reprezentačního týmu Miloše Fialy jedno z nejlepších umístění juniora v historii mistrovství světa. Celkově získal český tým stříbrné medaile a obhájil tak umístění z posledního MS před dvěma lety v Herningu. V individuální soutěži se však Čechům nepodařilo obhájit umístění z posledního MS, kde získal Petr Opat stříbro. Letos byl až šestý. Nejlepší Čech Jiří Filip skončil těsně pod medailovým stupínkem. Na čtvrtém místě ho od medaile dělily jen čtyři trestné body. Jeho bratr Michal skončil pátý. V přesném létání soutěží letci v co nejpřesnějším letu po předem zadané trati.

Rádio Praha 27.7.2006

Vaidišová je ve Stanfordu v semifinále

Nejlepší česká tenistka Nicole Vaidišová vyhrála v pátek i svůj druhý zápas na turnaji ve Stanfordu a postoupila do semifinále. Australanku Samanthu Stosurovou porazila hladce 6:4, 6:2 a v boji o finále se v sobotu utká s nejvýše nasazenou Kim Clijstersovou. Sedmnáctiletá Vaidišová drtila australskou protivnici tvrdým a přesným servisem a k snadnému vítězství jí pomohla i bezchybná hra od základní čáry.

Rádio Praha 29.7.2006

B ez českých reprezentačních týmů se letos v listopadu uskuteční mezinárodní šestidenní endurové závody, které se tentokrát budou konat na Novém Zélandu. Na tradiční Šestidenní chyběl Trophy a juniorský tým naposledy v roce 1951. Od té doby patřili Češi k pravidelním účastníkům akce, kterou v hlavní kategorii dokonce patnáctkrát v historii vyhráli. "Nepodařilo se nám sehnat peníze, abychom mohli vše zaplatit. Jedná se o extrémně drahý výlet," řekl ČTK předseda svazu endura Autoklubu České republiky Jaroslav Kuklík. Minimální náklady na start dvou reprezentačních týmů v okolí jezera Taupo by se podle jeho slov vyšplhaly na 2,9 milionů korun.

Rádio Praha 2.8.2006

Deblkanoisté Volf a Štěpánek jsou mistry světa

Druhou zlatou medaili získali čeští kanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek na mistrovství světa v

Praze-Troji. Po týmovém úspěchu v pátečním závodu hlídek se stali mistry světa i mezi deblkanoisty. Druzí skončili slovenští bratři Hochshornerovi, bronz získala francouzská dvojice Forgit, Braud.

Právo 5.8.2006

Hlaváčová pokořila La Manche v rekordním čase

V nejlepším ženském čase všech dob zdolala v sobotu kanál La Manche česká plavkyně Yvetta Hlaváčová, která na překonání úžiny jedním směrem potřebovala 7 hodin a 25 minut. Její rekordní výkon je přitom pouze mezičasem, neboť Hlaváčová se hned po vystoupení na francouzskou pevninu vydala na další plaveckou cestu zpět do Anglie. Pokus však po čtrnácti hodinách plavby a zdolání 60 kilometrů kvůli absolutnímu vyčerpání vzdala. Teplota mořské vody se měnila až o dva stupně Celsia.

Brněnská plavkyně navíc výrazně vylepšila absolutní české maximum, které díky ní mělo od loňského srpna hodnotu 8 hodin a 42 minut.