Střípky-Čriepky 2007/01 ... Článek 09 (z 10)
Cesky ZnakSlovensky Znak ČS klub
Wellington
Střípky-Čriepky
internetová verze časopisu vydávaného
ČS klubem ve Wellingtonu
Číslo: 2007 / 01

Články: Volary
15 let od pádu železné opony
Dějiny zemí koruny české
Měsíc ve zprávách
Správy zo Slovenska a o Slovensku
Sportovní události
Trochu humoru
Aktuality a dopisy čtenářů
Klubovní zprávy
Závěrečná stránka
HTML verze pro tisk

Klubovní zprávy

Klub Čechů a Slováků ve Wellingtonu - PO. Box 27 332, WellingtonPozor, poslední upozornění!

barbecue1.gif

Nezapomeňte na klubovní piknik

a barbekue

v neděli 28. ledna 2007

ve 12:00 hodin

na obvyklém místě,

v Belmont Domain

(Pro tento den máme objednané perfektní počasí?)100_0883cleaned.jpg tn_dsc_0024.jpg

Návštěvy na Novém Zélandu

Na prvé fotografii na pravé straně je bývalá sekretářka klubu před vánočním stromkem s rodinou a šestičlennou návštěvou z Česka. Zdrželi se zde od poloviny prosince do poloviny ledna. Velice se jim zde líbilo, až na to, že počasí zde před Vánocemi nebylo tento rok mnohem teplejší než v Evropě. Její bratři jsou otužilí muži a stejně se i při teplotě okolo 14̊C chodili skoro každý den koupat v moři. Berou si domů pěkné vzpomínky z dovolené, poprvé tak daleko od své vlasti.

Na druhé fotografii je též šestičlenná návštěva. Rodiče Michala Šolce a Jany Hrtánkové , též Michalova sestra s partnerem. Sedící vpředu je Jana a Michal. Foto je na jednom z kopců poblíž jeho domu ve Stokes Valley který před rokem koupili a během jednoho roku hodně vylepšili.

Od poloviny roku 2006 až po dnešek navštívilo Nový Zéland nejvíce českých turistů za poslední léta. Též těch, kteří mají zájem dostat zde pracovní povolení a nastálo se usadit. Nemají to snadné dostat na Novém Zélandu povolení ke stálému pobytu. V prvé řadě musejí znát angličtinu a druhý bod je mít kvalifikace, o které je na Novém Zélandu zájem. Je to hlavně obor v počítači a několika jiných oborů. Informace najdete na zélandské webové stránce pod heslem: http://www.govt.nz/ Z této stránky se dostanete na další informační stránky. Ovšem, vše je v anglickém jazyce.

Redaktor