Klubovní zprávy
Závěrečná stránka
HTML verze pro tisk

Berdych bez problémů postoupil do 3. kola Australian Open

Podle žebříčku nejlepší český tenista Tomáš Berdych zvítězil na Australian Open v Melbourne nad domácím Robertem Smeetsem a postoupil do třetího kola. Třináctý nasazený hráč úvodního grandslamu sezony vyhrál 6:3, 6:2, 6:4 a čeká ho duel s Rusem Dmitrijem Tursunovem.

Rádio Praha 18.1.2007

Loprais s tatrou vyhrál na dakarské rallye etapu

Aleš Loprais s kamionem Tatra vyhrál třináctou etapu Rallye Dakar a postaral se o největší český úspěch v letošním ročníku slavné pouštní soutěže. V cíli měřeného úseku, kterým v pátek bylo 260 kilometrů mezi Kayesem v Mali a senegalskou Tambacoundou, měl tříapůlminutový náskok před Nizozemcem Hansem Staceym, jenž nadále neohroženě vede. Celkově je synovec šestinásobného vítěze Dakaru Karla Lopraise stále čtvrtý, ztrátu na třetího Nizozemce Wulferta van Ginkela snížil na 23 minut. Závodníky čekají ještě dvě etapy, ta nedělní s dojezdem do Dakaru už ale bývá pouze manifestační.

Rádio Praha 19.1.2007

Tenistka Šafářová vyřadila na Australian Open Mauresmovou

Česká tenistka Lucie Šafářová se na grandslamovém turnaji Australian Open postarala o dosud největší senzaci, když dnes v Melbourne vyřadila obhájkyni titulu Amélii Mauresmovou. Druhou nasazenou Francouzku zdolala po setech 6:4, 6:3. Český tenis má jistou účast v semifinále ženské dvouhry, neboť Šafářová se v dalším zápase utká s Nicole Vaidišovou. Úspěšný den českých barev korunoval Tomáš Berdych postupem do osmifinále. Prohra se Šafářovou připravila Mauresmovou o možnost stát se po turnaji v Melbourne znovu světovou jedničkou. Do čela žebříčku se vrátí Ruska Maria Šarapovová, která sesadí Belgičanku Justine Heninovou-Hardennevou, jež v Austrálii z osobních důvodů chybí.

Rádio Praha 21.1.2007

Dakar vyhráli Després, Peterhansel a Stacey, Loprais byl třetí

Aleš Loprais s kamionem Tatra obsadil třetí místo na Rallye Dakar, která dnes skončila v senegalské metropoli. V celkovém pořadí motocyklistů triumfoval Francouz Cyril Després, kategorii automobilů vyhrál jeho krajan Stéphane Peterhansel a mezi kamiony byl nejrychlejší Hans Stacey z Nizozemska.

Berdych prohrál s Davyděnkem v osmifinále Australian Open

Na grandslamovém Australian Open už skončil i poslední český tenista v mužské dvouhře. Tomáš Berdych v pondělí v osmifinále prohrál se třetím nasazeným Nikolajem Davyděnkem z Ruska 7:5, 4:6, 1:6 a 6:7. Pro Berdycha tak zůstává grandslamové čtvrtfinále stále nepokořenou metou. Mezi posledními šestnácti byl už popáté, ale ani jednou neuspěl. Z českých hráčů zůstávají v Melbourne ve dvouhrách jen Nicole Vaidišová a Lucie Šafářová, které se v úterý utkají spolu ve čtvrtfinále.

Rádio Praha 22.1.2007

Verner bojoval a veze z ME stříbro!

Český krasobruslař Tomáš Verner skončil na mistrovství Evropy ve Varšavě druhý. Vyhrál Brian Joubert z Francie. Třetí byl Belgičan Kevin van der Perren. Verner ve volné jízdě sice neudržel překvapivou vedoucí pozici po krátkém programu, ale pro Česko získal medaili po dvanácti letech.

Mladá fronta Dnes 26.1.2007

Tomáš Kraus skončil druhý ve Světovém poháru skikrosařů

Skikrosař Tomáš Kraus se i v druhém závodu Světového poháru probojoval na stupně vítězů. Úřadující mistr světa skončil ve francouzském středisku Les Contamines druhý. První se umístil Audun Grönvold z Norska. Krausovi patří v pořadí seriálu druhá příčka. Skikrosaři původně měli závodit v Peci pod Sněžkou, ale vinou špatných sněhových podmínek musel být závod odložen do Les Contamines.

Rádio Praha 2.2.2007

EP: Zuzulová skončila v slalome druhá

Slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová obsadila 2. miesto v piatkovom večernom slalome Európskeho pohára žien v nemeckom Bischofswiesene. V kvalitnej konkurencii pretekárok z prvej pätnástky Svetového pohára nestačila najlepšia Slovenka v súčte oboch kôl iba na Američanku Resi Stieglerovú.

Pravda 2.2.2007

Fotbalistou roku je Rosický

Záložník londýnského Arsenalu a kapitán české reprezentace Tomáš Rosický se dnes potřetí v kariéře stal Fotbalistou roku. V 42. ročníku ankety Rosický navázal na své triumfy z let 2001 a 2002. Druhý skončil loňský vítěz Petr Čech, brankář Chelsea, a třetí stejně jako v minulém roce záložník Juventusu Turín Pavel Nedvěd.

ČTK 5.2.2007

Šafářová porazila Heninovou a zahraje si pařížské finále

Skvělá forma v úvodu sezony vynesla českou tenistku Lucii Šafářovou až do finále turnaje v Paříži. Čtvrtfinalistka lednového Australian Open v semifinále porazila nejvýše nasazenou hráčku a světovou dvojku Belgičanku Justine Heninovou, která si ve francouzské metropoli odbyla letošní premiéru. Šafářová ji zdolala 7:6, 6:4 a popáté v kariéře se ocitla ve finále turnaje WTA.