Střípky-Čriepky 2007/02 ... Článek 08 (z 10)
Cesky ZnakSlovensky Znak ČS klub
Wellington
Střípky-Čriepky
internetová verze časopisu vydávaného
ČS klubem ve Wellingtonu
Číslo: 2007 / 02

Články: Volary
15 let od pádu železné opony
Dějiny zemí koruny české
Měsíc ve zprávách
Správy zo Slovenska a o Slovensku
Sportovní události
Trochu humoru
Aktuality a dopisy čtenářů
Klubovní zprávy
Závěrečná stránka
HTML verze pro tisk

Klubovní zprávy

Klub Čechů a Slováků ve Wellingtonu - PO. Box 27 332, Wellingtontn_img_4311.jpgPočasí nám tentokráte přálo a piknik se vydařil. Přišlo asi 35 lidí. Než se někdo rozhodl udělat hromadnou fotografii, tak už několik lidí odešlo, ale stejně je nás na fotce dost. (Redaktor)


Redaktor oznamuje, že po deseti letech vydávání měsíčníku “Střípky – Čriepky” končí s vydáváním v dubnu, a bude nějaký čas pomáhat novému vydavateli Michalovi Šolcovi než se zapracuje. Michal nyní dává Střípky – Čriepky na klubovní webovou stránku: www.csclubnz.org

Informace a články pro Střípky – Čriepky posílejte na stejnou adresu klubu: (Michal Šolc, PO Box 27 332, Wellington). Děkuji všem, kteří během deseti let přispěli nějakými články pro uveřejnění.

Redaktor Gustav KnotekOznamujeme, že náš krajan Antonín Javorský (TONY) odběratel Střípků – Čriepků ztratil navždy manželku Winfried Javorský která zemřela 29. ledna v Lonsdale nemocnici ve věku 89 let. Tony byl ženatý 52 let. Pohřeb se konal 1. února v kostele St. John Union ve Foxtonu.

Krajané Wellingtonského klubu Čechů a Slováků vyjadřují Tonymu upřímnou soustrast a přejí mu též hodně zdraví do dalších let. Tony oslaví 29. března 86té narozeniny. Red.


Zpráva Aucklandského klubu

Guláš Párty v neděli 21. ledna se letos zase vydařila, zúčastnilo se přes 150 lidi, bylo 80 litrů guláše, 50 litrů piva, 30 chlebů a dobrá nálada s rozumným počasím.INTERNETOVÉ STRÁNKY ČS KLUBU V AUCKLANDU, WELLINGTONU A NELSONU

Auckland - www.csclub.org.nz

Wellington - www.csclubnz.org

Nelson - http://groups.yahoo.com/group/czskclubConsulate of the Czech Republic - Auckland

Gregory Shanahan – Honorary Consul

Level 3, BMW Mini Centre

11-15 Great South Rd. and Margot St. cnr.

Newmarket, Auckland, New Zealand

(PO Box 7448 Wellesley Street)

Tel. +64 9 522 8736

Fax. +64 9 522 8734

e-mail: auckland@honorary.mzv.czInternetová stránka o krajanech – www.krajane.net